3D HISTORY FOR UKRAINE

Проєкт присвячений цифровому захисту та збереженню об'єктів археологічної спадщини в Україні під час війни. Його основна мета — створити прецендент оцифрування матеріалів з українських музеїв методами лазерного сканування, захистити найвразливіші артефакти та розпочати в Україні роботу зі створення цифрових тривимірних відбитків музейних колекцій.

3D History logo
DJI_0117

Зміст

Разом з провідними європейськими археологами, істориками та музейниками ми провели найбільший спільний онлайн-марафон, де дослідники з України, Європи та Америки розповідали про свої дослідження на широкий загал.

Video screen

Зібрані кошти пішли на придбання першого в Україні лазерного сканера, спрямованого точково на оцифрування культурної спадщини.

Arrow white right
photo_2023-02-23_10-52-37-crop

Новини проєкту

Міждисциплінарна команда «Архаїки» розпочала опановувати нові методи та оцифрувати обрані артефакти з Архелеологічного музею КНУ імені Тараса Шевченка. 3D моделі предметів спадщини буде викладено у відкритий доступ, а команда продовжить роботу в інших музеях, захищаючи все більше речей та навчаючи все нових і нових адептів.

photo_2023-01-28_14-26-03
Arrow white right

Партнери